My nikdy neklameme. Zn.Váš správca.

Autor: Juraj Šabík | 11.9.2014 o 21:10 | Karma článku: 3,71 | Prečítané:  732x

Netvrdím, že všetko je zlé a že nič nefunguje. Nie, ani si nemyslím, že každý klame. No koľko zla, intríg a klamstiev sú niektorí jedinci ochotní vyprodukovať, je obdivuhodné. 

Tí, ktorí máte vo svojom bytovom dome ohrev teplej vody, myslím pomocou tepla dodaného dodávateľom z centrálneho zdroja, Váš správca má množstvo povinností. Niektoré mu vyplývajú zo zákona a iné z jeho odhodlania Vám ušetriť náklady. S plnou Vážnosťou tvrdím, že 70% správcov kašle na oba druhy povinností. Vy mu každý mesiac platíte, ak nie, letí upomienka a on je spokojný. Vy ste spokojní tiež, lebo ani len netušíte, že to, čo sa deje, je podvod a manipulácia. Poďme ďalej. Raz do roka dostanete do ruky papier, ktorý niektorí nazývajú vyúčtovanie. Sranda je tá, že má od toho názvu veľmi ďaleko. Vôbec mu nerozumiete, lebo je urobený tak, aby ste nerozumeli. Skúsme príklad. Koeficient na vode. Viete vôbec, čo to je? Vysvetlil Vám ho vôbec niekto a unúval sa niekto hľadať príčiny jeho vzniku? Prečo aj? Veď ľudia platia a oni sú spokojní. Regulačný príkon? Na čo to tam je? Čo je to fixná a variabilná zložka ceny? My sa na Vás vykašleme a Vy nám budete platiť. Čím menej budete toho vedieť, tým viac nám to bude vyhovovať. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?